Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018 r.

1. Trzecia Niedziela Adwentu. Początek nowego roku liturgicznego.
Są do nabycia świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

2. W tym tygodniu przeżywamy :
a. W tym tygodniu Roraty od poniedziałku do środy o godz. 17.00.
b. od czwartku 20 grudnia do soboty 22 grudnia; Rekolekcje Adwentowe prze Świętami Bożego Narodzenia. Plan rekolekcji. W czwartek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i o 18.00. W piątek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i o 18.00. W sobotę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i o 18.00. W sobotę 22 grudnia dzień spowiedzi przed Świętami. Rano spowiedź św. od godz. 8.30 do 9.00 Po południu spowiedź św. od godz. 16.30 do 18.00.
W Złotnikach Msza św. z nauką rekolekcyjną w czwartek, piątek i w sobotę o 16.30. Spowiedź w sobotę od 16.00 do 16.30. W czwartek, w piątek i w sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wieczorne Msze św. o 18.00. Plan rekolekcji znajduje się przy wyjściu z kościoła. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed Świętami w środę 19 XII od godz. 10.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

4. W ubiegły piątek i sobotę odbyła się akcja Caritas, „ Tak pomagam”. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, młodzieży z naszego Gimnazjum oraz wszystkim ofiarodawcom. Zebrano 9560 kg. produktów. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w roznoszenie opłatków do rodzin w naszej parafii. Dziękujemy za poświęcony czas i poniesiony trud. Jesteśmy tym osobom bardzo wdzięczni.

5. Bardzo serdecznie prosimy rodziców dzieci rocznicowych oraz rodziców dzieci młodszych o pomoc w przygotowaniu szopki na Boże Narodzenie w kościele, oraz o pomoc w przystrojeniu choinek. Kto z rodziców chciałby pomóc i się w tę pracę zaangażować to serdecznie zapraszamy w piątek 21.12 o godz. 19.30. Szopka jest przede wszystkim radością dla dzieci tak więc mamy nadzieję że rodzice pomogą nam w jej przygotowaniu . Będziemy za tę pomoc wdzięczni.