Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018

1. Uroczystość Zesłania Ducha św.
Na Mszy św. o godz. 12.00 I Rocznica Komunii św.

2. W tym tygodniu wspominamy;
a. 21.05 poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła.
b. 24.05 czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
c. 27.05 niedziela, Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. Przez cały miesiąc maj nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania- kl. III Gimnazjum- we wtorek o godz. 19.15 w kościele. Obecność obowiązkowa.

5. Uroczystość przyjęcia przez naszą młodzież sakramentu Bierzmowania w poniedziałek 28.05 o godz. 18.00.
Spowiedź św. dla młodzieży bierzmowanej, ich świadków oraz ich rodzin w piątek 25.05o godz. 16.00.

6. W dniu 03.06 (niedziela) przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na wakacyjną akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W ramach tej akcji dolnośląska młodzież szkolna wraz z opiekunami (w sumie ok. 1300 wolontariuszy) pojedzie na Ukrainę porządkować i odnawiać 120 polskich cmentarzy. Uczestnicy tego patriotycznego przedsięwzięcia proszą o wsparcie finansowe dla swojego wyjazdu na Kresy.

7. Prosimy, aby Pielgrzymi, którzy zapisali się na wrześniową pielgrzymkę do Włoch wpłacili w kancelarii parafialnej zaliczkę, by tym samym potwierdzić swój wyjazd. Są jeszcze chętni na wyjazd na liście rezerwowej. Jeżeli w ciągu tygodnia nie zostanie wpłacona zaliczka, chętni z listy rezerwowej wpłacając zaliczkę, stają się uczestnikami pielgrzymki.

8. Za niespełna dwa tygodnie (31.05) będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała.
Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Kolejna Msza św. bezpośrednio po procesji i o godz. 18.00. Trasa procesji tradycyjnie, jak w ubiegłych latach, podobnie miejsca ołtarzy.

Ks. Krzysztof Kurzeja