Ogłoszenia duszpasterskie 25.03.2018

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

2. W tym tygodniu wspominamy :
Od 29 do 31 marca Święte Triduum Paschalne, tj. Wielki Czwartek, Piątek i Sobota.
a. 29.03 Wielki Czwartek, o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej- pamiątka ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza adoracji tj. ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

b. 30.03 Wielki Piątek, od godz. 8.00 adoracja w kaplicy adoracji, ciemnicy. W Wielki piątek przy ołtarzu adoracji o godz. 9.00 modlitwa Jutrznią, na której będą księża z dekanatu. Serdecznie zapraszamy parafian do włączenia się do tej modlitwy.
O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku– Liturgia Męki Pańskiej z ewangelii św. Jana, adoracja krzyża, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego sakramentu do Grobu. Adoracja całą noc.

c. 31.03 Wielka Sobota. Adoracja P. Jezusa. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Porządek poświęcenia :

W Gryfowie poświęcenie co godzinę od 10.00 do 14.00 (włącznie).

W miejscowościach należących do parafii poświęcenie wg. następującego porządku:
Godz. 9.00 Krzewie Wielkie.
Godz. 9.30 Wieża
Godz. 10.00 Złotniki
Godz. 10.30 Proszówka
Godz. 10.30 Złoty Potok
Godz. 10.45 Bartoszówka
Godz. 11.00 Zacisze

Będzie można- i serdecznie do tego zachęcamy-podzielić się z bardziej potrzebującymi, składając do kosza gotowe produkty, a wiec tym, co przyniesiemy do poświecenia.
Liczymy, że okażecie dobroć serca i że tymi darami zespół caritas będzie mógł obdzielić rodziny potrzebujące naszego wsparcia. Już teraz serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy tę dobroć serca okażą.

3. Wieczorem 31.03 o godz. 20.00 rozpocznie się Uroczysta Wigilia Paschalna, na której zostanie poświęcony ogień i paschał, po liturgii słowa odbędzie się poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zachęcamy do przyniesienia świec. Zakończymy liturgię Wigilii Paschalnej uroczystą procesją rezurekcyjna ze świecami, symbolem Zmartwychwstałego. Ta uroczystość mówi nam już o Zmartwychwstaniu P. Jezusa.

4. Przyszła Niedziela 01.04 to Niedziela Zmartwychwstania P. Jezusa. Msze św. jak w każdą Niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00.

Poniedziałek (2.04) Drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu tradycyjnie wspieramy naszymi modlitwami i ofiarami uczelnie katolickie; m. in. KUL i nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy. Msze św. jak w niedzielę i dodatkowo o godz. 13.15 Msza św. z udzieleniem Chrztu św. dzieciom.

5. Tradycyjnie w miejscowościach naszej parafii zostaną odprawione nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
W Wielki Poniedziałek o godz. 16.00 nabożeństwo w Wieży, w Proszówce oraz w Złotym Potoku, Zaciszu i Bartoszówce, a w wielki o wtorek o 16.00 w Krzewiu Wielkim.

6. Triduum Paschalne w Złotnikach:

29. 03 Wielki Czwartek, Msza św. o godz. 17.00.
30. 03 Wielki Piątek-Ceremonie Wielkiego Piątku od godz. 17.00.
31. 03 Wigilia Paschalna o godz. 18.00.
01. 04 Niedziela Zmartwychwstania P. Jezusa. Msza św. o godz. 10.30.

Zachęcamy, byśmy wszyscy uczestniczyli w tych świętych dniach w sprawowaniu liturgii.
Tak zaplanujmy sobie ten tydzień, by nie zabrakło nas ani w Wielki Czwartek, Piątek czy Sobotę w świątyni, zwłaszcza na Wigilii Paschalnej. Zachęcamy też do prywatnej adoracji Pana Jezusa czy to w Ciemnicy, czy też w Grobie.

Proboszcz,
Ks. Krzysztof Kurzeja.