Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. W tym tygodniu wspominamy:
a. 28.05 poniedziałek, Uroczystość przyjęcia przez naszą młodzież sakramentu Bierzmowania Msza św. o godz. 18.00. bierzmowania udzieli bp. Marek Mendyk.
b. 31.05 czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Kolejna Msza św. bezpośrednio po procesji i o godz. 18.00. Trasa procesji tradycyjnie, jak w ubiegłych latach, podobnie miejsca ołtarzy. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy, podobnie jak w latach poprzednich; 1 ołtarz Zespół Szkół im. Jana Pawła II, 2 ołtarz Wspólnota Odnowy w Duchu Św., 3 ołtarz Wspólnota Żywego Różańca i 4 ołtarz Zakład Budżetowy. Prosimy też o to by w procesji uczestniczyły: baldachim i chorągwie. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe.Bardzo prosimy rodziców aby były dzieci do sypania kwiatów. Próba tych dzieci w środę 30.05 o godz. 17.15 przy kościele.
c. 01.06 pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30.
d. 02.06 sobota, ks. Maciej odwiedzi chorych z posługa sakramentalną od godz. 9.00. Ks. Norbert odwiedzi chorych tydzień później 09.05 również od godz. 9.00.

3. Oktawa Bożego Ciała do czwartku 07.06. Codziennie przez całą oktawę procesja eucharystyczna wokół kościoła(jeżeli pogoda pozwoli).

4. W Złotnikach Msza św. w Boże Ciało o godz. 10.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna.

5. W dniu 03.06 (niedziela) przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na wakacyjną akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W ramach tej akcji dolnośląska młodzież szkolna wraz z opiekunami (w sumie ok. 1300 wolontariuszy) pojedzie na Ukrainę porządkować i odnawiać 120 polskich cmentarzy. Uczestnicy tego patriotycznego przedsięwzięcia proszą o wsparcie finansowe dla swojego wyjazdu na Kresy.

6. Za dwa tygodnie 03.06 Święto Dziękczynienia. Możemy w tym dniu wesprzeć budowę Świątyni Bożej Opatrzności.

Ks. Krzysztof Kurzeja