Ogłoszenia duszpasterskie 3.06.2018

1. IX Niedziela zwykła. Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dzisiaj przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na wakacyjną akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W ramach tej akcji dolnośląska młodzież szkolna wraz z opiekunami (w sumie ok. 1300 wolontariuszy) pojedzie na Ukrainę porządkować i odnawiać 120 polskich cmentarzy. Uczestnicy tego patriotycznego przedsięwzięcia proszą o
wsparcie finansowe dla swojego wyjazdu na Kresy.

2. W tym tygodniu wspominamy;
a. oktawa Bożego Ciała do czwartku 07.06. Codziennie przez całą oktawę procesja eucharystyczna wokół kościoła(jeżeli pogoda pozwoli).
b.05.06 wtorek, wspomnienie św. Bonifacego.
c. 08.06 piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
d. 09.06 sobota, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. W piątek 08.06 spotkanie Grupy Biblijnej o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

4. Również w dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Dziękczynienia. Możemy w tym dniu wesprzeć naszymi ofiarami budowę Świątyni Bożej Opatrzności.

5. Zostały przewiezione do pracowni konserwatorskiej w Krakowie dwa ołtarze boczne z naszego kościoła, które zostaną poddane pracom remontowo-konserwatorskim. Ołtarze wrócą do naszej świątyni pod koniec roku. Koszt prac wynosi 200 tys. zł. Część środków na to zadanie, to jest 150 tys. zł,  pochodzi z MKiDN oraz z Fundacji KGHM Polska Miedź.
Parafia podpisała z tymi instytucjami stosowne umowy.

Ks. Krzysztof Kurzeja