Ogłoszenia duszpasterskie – 01.12.2019r.

Gryfów Śląski. 01.12.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie.

 1.Pierwsza Niedziela Adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Tradycyjnie poświęcone opłatki będą roznoszone do rodzin naszej parafii na początku Adwentu. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wkład własny parafii w konserwację ołtarza bocznego Maryjnego. Kto z naszych parafian chciałby pomóc w roznoszeniu opłatków, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Będziemy za tę pomoc bardzo wdzięczni. Osoby roznoszące opłatki będą miały ze sobą upoważnienie wystawione przez parafię i podpisane przez ks. Proboszcza. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu przeżywamy :
a. 04.12 środa, wspomnienie św. Barbary. O godz. 9.00 Msza św. w int. Górników z kopalni „Konrad” w Iwinach, w int. ich rodzin i wdów i zmarłych górników.
b. 06.12 piątek, wspomnienie św. Mikołaja Bp. patrona chrześcijańskiej dobroci. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
c. 07.12 sobota, wspomnienie św. Ambrożego.
d. 08.12 niedziela, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Przez cały Adwent Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.00

4. Są do nabycia świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. W sobotę 07. 12 ks. Mieczysław odwiedzi chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00, a ks. Krzysztof i ks. Maciej odwiedzą chorych tydzień później tj. 14.12 od godz. 9.00.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

Proboszcz
Ks. Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :