Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2019r.

Gryfów Śląski. 07.07.2019.

1. XIV Niedziela Zwykła.
Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji odśpiewamy Suplikacje jako przebłaganie za grzechy bluźnierstwa dokonane przeciwko Eucharystii.
Dzisiaj przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na wakacyjną akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W ramach tej akcji dolnośląska młodzież szkolna wraz z opiekunami (w sumie ok. 1500 wolontariuszy) pojedzie na Ukrainę porządkować i odnawiać 120 polskich cmentarzy. Uczestnicy tego patriotycznego przedsięwzięcia proszą o wsparcie finansowe dla swojego wyjazdu na Kresy.

2. W tym tygodniu wspominamy;
a. 08.07 poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli.
b. 11.07 czwartek, święto św. Benedykta opata.
c. 12.07 piątek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
d. 13.07 sobota, wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. Trwają wakacje i czas urlopowy, dlatego też przypominamy że, w czasie wakacji w dni powszednie spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Również w czasie wakacji kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 15.00 do 17.00.

4. W sobotę 13.07 kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii.. Tradycyjnie modlimy się na różańcu przez cały dzień w intencjach podawanych przez wiernych. Modlitwa na różańcu; po Mszy św. o godz. 7.00 o godz. 12.00, o godz. 15.00. i w w czasie procesji po Mszy św. Przypominamy, że w Dniu Fatimskim wieczorna Msza św. jest o godz. 19.00. Intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. Na początku czerwca został przewieziony do pracowni konserwatorskiej w Krakowie Ołtarz boczny Maryjny. Zostanie on poddany gruntownej konserwacji technicznej i estetycznej. Koszt tego zadania to 98.700,00 zł. Parafia podpisała umowy na dofinansowanie tego projektu; z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na 25.000,00 zł. i z Fundacją KGHM Polska Miedź na 50.000,00 zł. Tak więc koszt dotacji wyniesie 75.000,00 zł. a wkład własny parafii liczy 23.700,00 zł. Ołtarz powróci do kościoła zgodnie z umową pod koniec listopada.

Ks. Krzysztof Kurzeja