Ogłoszenia duszpasterskie – 08.09.2019r.

                                                                                                           Gryfów Śląski. 08.09.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie.

1. XXIII Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu wspominamy:
-14.09 sobota, święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. W czwartek o godz. 16.30 spotkanie lektorów i ministrantów.

4. W sobotę 14.09 ks. Krzysztof odwiedzi chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Gdyby ktoś chciał, aby ksiądz przychodził w każdą pierwszą sobotę miesiąca z komunią św. to prosimy o zapisywanie tych osób w kancelarii parafialnej do końca września.

5. Katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest św. dla swoich dzieci odbywać się będą cyklicznie w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Rodzice i chrzestni zobowiązani są w takiej katechezie uczestniczyć i to nie koniecznie w ostatniej przed planowanym chrztem dziecka. Mogą w niej uczestniczyć dwa lub trzy miesiące wcześniej jak im czas i warunki pozwolą. Jednakże uczestniczenie w jednej z takich katechez jest obowiązkowe i dla rodziców i dla chrzestnych. Daty najbliższych katechez chrzcielnych: 28 września, 26 października 23 listopada oraz wyjątkowo 14 grudnia. Plan katechez znajduje się przy wyjściu z kościoła.

6.W piątek 13.09 kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii. Tradycyjnie modlimy się na różańcu przez cały dzień w intencjach podawanych przez wiernych. Modlitwa na różańcu; po Mszy św. o godz. 7.00 o godz. 12.00, o godz. 15.00. i w czasie procesji po Mszy św. Intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że w Dniu Fatimskim wieczorna Msza św. jest o godz. 19.00.

7. Nasza parafia włącza się w ogólnopolską inicjatywę „Polska pod Krzyżem”. Zapraszamy wszystkich parafian 14.09 w sobotę na godz. 15.00 do kościoła. Odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim adoracja Krzyża, następnie pod krzyżem misyjnym na zewnątrz na zakończenie odmówimy Koronkę do bożego Miłosierdzia.

8. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przystąpią do pierwszej spowiedzi i komunii św. w niedzielę 29.09 po Mszy św. o godz. 12.00.

9. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorki po Mszy Świętej wieczornej.

10. Spotkania Grupy Biblijnej w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

11. Spotkania kandydatów do bierzmowania:
– Uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej; w każdy 2 i 4 piątek miesiąca o godz. 16.30 do 17.15
– Uczniowie kl. VI i VII Szkoły Podstawowej w każdy 3 piątek miesiąca o godz. 16.30 do 17.15
Wszyscy kandydaci uczestniczą we Mszy św. i przystępują do spowiedzi i komunii św. w pierwsze piątki miesiąca. Zapisy kandydatów do bierzmowania ze szkoły średniej i starszych przez cały wrzesień w piątki w kancelarii.

Wszystkim naszym parafianom  życzymy dobrej niedzieli oraz obfitującego w Boże błogosławieństwo tygodnia

 

Proboszcz
Ks. Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :