Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
2. W tym tygodniu wspominamy :
Od 18 do 20 kwietnia Święte Triduum Paschalne, tj. Wielki Czwartek, Piątek i Sobota.
a. 18.04 Wielki Czwartek, o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej- pamiątka ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza adoracji tj. ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

b. 19.04 Wielki Piątek, od godz. 8.00 adoracja w kaplicy adoracji, ciemnicy.
W Wielki piątek przy ołtarzu adoracji o godz. 9.00 modlitwa Jutrznią, na której będą księża z dekanatu. Serdecznie zapraszamy parafian do włączenia się do tej modlitwy.
O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku- Liturgia Męki Pańskiej z ewangelii św. Jana, adoracja krzyża, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego sakramentu do Grobu. Adoracja całą noc.

c. 20.04 Wielka Sobota. Adoracja P. Jezusa.
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Porządek poświęcenia :
W Gryfowie poświęcenie co godzinę od 10.00 do 14.00 (włącznie).
W miejscowościach należących do parafii poświęcenie wg. następującego porządku.
Godz. 9.00 Krzewie Wielkie.
Godz. 9.30 Wieża
Godz. 10.00 Złotniki
Godz. 10.30 Proszówka
Godz. 10.30 Złoty Potok
Godz. 10.45 Bartoszówka
Godz. 11.00 Zacisze

Będzie można- i serdecznie do tego zachęcamy-podzielić się z bardziej potrzebującymi, składając do kosza gotowe produkty, a wiec tym, co przyniesiemy do poświecenia. Liczymy, że okażecie dobroć serca i że tymi darami zespół caritas będzie mógł obdzielić rodziny potrzebujące naszego wsparcia. Już teraz serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy tę dobroć serca okażą.

3. Wieczorem 20.04 o godz. 20.00 rozpocznie się Uroczysta Wigilia Paschalna, na której zostanie poświęcony ogień i paschał, po liturgii słowa odbędzie się poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zachęcamy do przyniesienia świec.
Zakończymy liturgię Wigilii Paschalnej uroczystą procesją rezurekcyjna ze świecami, symbolem Zmartwychwstałego. Ta uroczystość mówi nam już o Zmartwychwstaniu P. Jezusa.
Przyszła Niedziela 21.04 to Niedziela Zmartwychwstania P. Jezusa. Msze św. jak w każdą Niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00.
22.04 poniedziałek, Drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu tradycyjnie wspieramy naszymi modlitwami i ofiarami uczelnie katolickie; m. in. KUL i nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy. Msze św. jak w niedzielę i dodatkowo o godz. 13.15 Msza św. z udzieleniem Chrztu św. dzieciom.

5. Tradycyjnie w miejscowościach naszej parafii zostaną odprawione nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
W wielki poniedziałek o godz. 16.00 nabożeństwo w Wieży, w Krzewiu Wielkim oraz w Złotym Potoku, Zaciszu i Bartoszówce, a o godz. 17.00 w Proszówce.

Triduum Paschalne w Złotnikach:

18. 04 Wielki Czwartek, Msza św. o godz. 17.00.
19. 04 Wielki Piątek-Ceremonie Wielkiego Piątku od godz. 17.00.
20. 04 Wigilia Paschalna o godz. 18.00.
21. 04 Niedziela Zmartwychwstania P. Jezusa. Msza św. o godz. 10.30.

6. Są do nabycia paschaliki wielkanocne w ramach wielkanocnej akcji Caritas. Dochód ze sprzedaży wesprze działalność Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych prowadzonych przez Caritas Diecezji Legnickiej w Legnicy i Jeleniej Górze.

Zachęcamy, byśmy wszyscy uczestniczyli w tych świętych dniach w sprawowaniu liturgii.
Tak zaplanujmy sobie ten tydzień, by nie zabrakło nas ani w Wielki Czwartek, Piątek czy Sobotę w świątyni, zwłaszcza na Wigilii Paschalnej. Zachęcamy też do prywatnej adoracji Pana Jezusa czy to w Ciemnicy, czy też w Grobie.

Ks. Krzysztof Kurzeja