Ogłoszenia duszpasterskie – 15 IX 2019r.

                                                                                                           Gryfów Śląski.15.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1. XXIV Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu wspominamy:
– 16.09 poniedziałek, wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.
– 18.09 środa, święto św. Stanisława, patrona Polski.

3. Gdyby ktoś chciał, aby ksiądz przychodził w każdą pierwszą sobotę miesiąca z komunią św. to prosimy o zapisywanie tych osób w kancelarii parafialnej do końca września.

4. Katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest św. dla swoich dzieci odbywać się będą cyklicznie w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Rodzice i chrzestni zobowiązani są w takiej katechezie uczestniczyć i to nie koniecznie w ostatniej przed planowanym chrztem dziecka. Mogą w niej uczestniczyć dwa lub trzy miesiące wcześniej jak im czas i warunki pozwolą. Jednakże uczestniczenie w jednej z takich katechez jest obowiązkowe i dla rodziców i dla chrzestnych. Daty najbliższych katechez chrzcielnych: 28 września, 26 października 23 listopada oraz wyjątkowo 14 grudnia. Plan katechez znajduje się przy wyjściu z kościoła.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przystąpią do pierwszej spowiedzi i komunii św. w niedzielę 29.09 po Mszy św. o godz. 12.00.

6. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorki po Mszy Świętej wieczornej.

7. Spotkania Grupy Biblijnej w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej

8. Spotkania kandydatów do bierzmowania:
-uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej; w każdy 2 i 4 piątek miesiąca o godz. 16.30 (harmonogram spotkań);
-uczniowie kl. VI i VII Szkoły Podstawowej w każdy 3 piątek miesiąca o godz. 16.30;

Wszyscy kandydaci uczestniczą we Mszy Świętej i przystępują do spowiedzi i komunii świętej w pierwsze piątki miesiąca. Zapisy kandydatów do bierzmowania ze szkoły średniej i starszych przez cały wrzesień w piątki w kancelarii.

9. W sobotę 05.10 parafia organizuje pielgrzymkę Wspólnoty Żywego Różańca do Krzeszowa. Chętni na pielgrzymkę mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu: 30 zł.

Proboszcz
k
s. Krzysztof Kurzeja

 

Podziel się z innymi :