Ogłoszenia duszpasterskie – 22 IX 2019r.

Gryfów Śląski.22.09.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. XXV Niedziela Zwykła

2. W tym tygodniu wspominamy:
-23.09 poniedziałek, wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.
-27.09 piątek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
-28.09 sobota, wspomnienie św. Wacława.

3. Gdyby ktoś chciał, aby ksiądz przychodził w każdą pierwszą sobotę miesiąca z komunią św. to prosimy o zapisywanie tych osób w kancelarii parafialnej do końca września.

4. Katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest św. dla swoich dzieci odbywać się będą cyklicznie w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Rodzice i chrzestni zobowiązani są w takiej katechezie uczestniczyć i to nie koniecznie w ostatniej przed planowanym chrztem dziecka. Mogą w niej uczestniczyć dwa lub trzy miesiące wcześniej jak im czas i warunki pozwolą. Jednakże uczestniczenie w jednej z takich katechez jest obowiązkowe i dla rodziców i dla chrzestnych. Daty najbliższych katechez chrzcielnych: 28 września, 26 października, 23 listopada oraz wyjątkowo 14 grudnia. Plan katechez znajduje się przy wyjściu z kościoła.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przystąpią do pierwszej spowiedzi i komunii św. w niedzielę 29.09 po Mszy św. o godz. 12.00. 

6. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Odnowy w Duchu św. we wtorki po Mszy św. wieczornej.

7. Spotkania Grupy Biblijnej w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

8. Spotkania kandydatów do bierzmowania:
-Uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej; w każdy 2 i 4 piątek miesiąca o godz. 16.30
-Uczniowie kl. VI i VII Szkoły Podstawowej w każdy 3 piątek miesiąca o godz. 16.30
Wszyscy kandydaci uczestniczą we Mszy św. i przystępują do spowiedzi i komunii św. w pierwsze piątki miesiąca. Zapisy kandydatów do bierzmowania ze szkoły średniej i starszych przez cały wrzesień w piątki w kancelarii.

9. W sobotę 05.10 parafia organizuje pielgrzymkę Wspólnoty Żywego Różańca do Krzeszowa. Chętni na pielgrzymkę mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Koszt to 30 zł.

Proboszcz
Ks. Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :