Ogłoszenia duszpasterskie – 27 X 2019r.

Gryfów Śląski. 27.10.2019.

1. XXX Niedziela Zwykła.

Dzisiaj dzieci ze szkolnego koła wolontariatu „Caritas” przy szkole nr 1 wraz z opiekunami będą sprzedawały ciasto. Dochód ze sprzedaży ciasta zostanie przeznaczony na opłacenie szkoły dla Kesi, dziewczynki  z Kamerunu, którą szkoła zaadoptowała w ramach programu adopcji na odległość, a także na pomoc dzieciom z Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze oraz podopiecznym Domu Samotnej Matki w Pobiednej.

2. W tym tygodniu wspominamy:
-28.10 poniedziałek, święto św. Apostołów; Szymona i Judy Tadeusza.
-01.11 piątek ,Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Uroczystość Wszystkich o godz. 7.00,  9.00, 10.30 i o godz. 18.00. O godz. 12.00 Msze św. w kaplicach na cmentarzu parafialnym i komunalnym. Po Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych. W Złotnikach Msza św. o godz. 10.00 a po Mszy św. procesja po cmentarzu. W Krzewiach Wielkich procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych 01.11 o godz. 16.00.
-02.11 sobota, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 18.00.

3. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych od 02.11 codziennie o godz. 17.30. Jest już plan nabożeństw wypominkowych. Znajduje się w przedsionku kościoła. Kartki wypominkowe są na ołtarzach bocznych. Prosimy aby na wypominkach zapisać nazwę ulicy. Prosimy też by imiona zmarłych pisać w mianowniku. Wypominki prosimy składać do skarbony przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

4. W sobotę 02.11 ks. Mieczysław, ks. Maciej i ks. Krzysztof odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

5. Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę, 10.11 po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania (kl. VIII) w niedzielę 10.11 po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Są do nabycia kalendarze parafialne na 2020 r. Ofiara za kalendarze dobrowolna. Na drugiej stronie kalendarza znajduje się plan kolędy na 2020 rok. Mamy nadzieję, że taka informacja będzie pomocna dla naszych parafian.

8. Powrócił już z pracowni konserwatorskiej z Krakowie Ołtarz  boczny Maryjny po konserwacji technicznej i estetycznej. Koszt tego zadania wyniósł 98.700,00 zł. Parafia podpisała umowy na dofinansowanie tego projektu ; z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na 25.000,00 zł. i z Fundacją KGHM Polska Miedź na 50.000,00 zł. Tak więc koszt dotacji wyniesie 75.000,00 zł. a wkład własny parafii liczy 23.700,00 zł. Obecnie trwają prace związane z realizacją i rozliczeniem zgodnie z podpisanymi umowami. Dziękujemy wszystkim naszym ofiarodawcom za wsparcie tego zadania swoimi ofiarami oraz wszelką życzliwością, która pozwoliła parafii zrealizować ten projekt. Bardzo serdecznie dziękujemy panu senatorowi Rafałowi Ślusarzowi za pomoc w realizacji tego zadania, jakim była renowacja konserwatorska Maryjnego ołtarza bocznego z naszego kościoła i równocześnie gratulujemy panu Senatorowi zdobycia mandatu na kolejną kadencję pracy w Senacie.

Ks. Krzysztof Kurzeja