Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2019 r.

1. XIII Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu wspominamy;
a. 03.07 środa, święto św. Tomasza Ap.
b. 05.07 pierwszy piątek miesiąca, spowiedź św. od godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
c. 06.07 sobota, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
d. 07.07 pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji odśpiewamy Suplikacje jako przebłaganie za grzechy bluźnierstwa dokonane przeciwko Eucharystii.

3. Trwają wakacje i czas urlopowy, dlatego też przypominamy że, w czasie wakacji w dni powszednie spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Również w czasie wakacji kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 15.00 do 17.00.

4. W dniu 07.07 (niedziela) przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na wakacyjną akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W ramach tej akcji dolnośląska młodzież szkolna wraz z opiekunami (w sumie ok. 1500 wolontariuszy) pojedzie na Ukrainę porządkować i odnawiać 120 polskich cmentarzy. Uczestnicy tego patriotycznego przedsięwzięcia proszą o wsparcie finansowe dla swojego wyjazdu na Kresy.

5. Od 24.06 decyzją ks. Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, w naszej parafii rozpoczął pracę duszpasterską jako wikariusz ks. Krzysztof Antończak za ks. Norberta. Polecamy księdza opiece Jezusa Chrystusa i Matki Najświętszej.

6. Na początku czerwca został przewieziony do pracowni konserwatorskiej w Krakowie Ołtarz boczny Maryjny. Zostanie on poddany gruntownej konserwacji technicznej i estetycznej. Koszt tego zadania to 98.700,00 zł. Parafia podpisała umowy na dofinansowanie tego projektu : z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na 25.000,00 zł. i z Fundacją KGHM Polska Miedź na 50.000,00 zł. Tak więc koszt dotacji wyniesie 75.000,00 zł. a wkład własny parafii liczy 23.700,00 zł. Ołtarz powróci do kościoła zgodnie z umową pod koniec listopada.

Ks. Krzysztof Kurzeja