Wydarzenia bieżące

Poświęcenie nowej figury Matki Bożej

Uroczyste obchodzenie pamiątki Objawień Fatimskich w naszej parafii stało się już tradycją. Od kilku lat w okresie od maja do października 13. dzień każdego miesiąca jest szczególnym dniem kultu Matki Bożej. W tym dniu wspólnotowo modlimy się całym różańcem. Pierwszą część wierni odmawiają po mszy świętej porannej. Tajemnice światła różańca świętego rozważamy na Anioł Pański, a tajemnice bolesne w godzinie konania Chrystusa na krzyżu. Tajemnice chwalebne niczym procesja rezurekcyjna stanowią zakończenie uroczystej Mszy Świętej o godzinie 19:00. W ten sposób pragniemy uczcić Najświętszą Maryję Pannę, a spełniając jej prośbę płynącą z Objawień, na różańcu wypraszamy miłosierdzie i nawrócenie dla grzeszników. Wśród próśb o nawrócenie nie brakuje także naszych osobistych intencji, które wierni mogą przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej, aby potem odczytywać je przy każdej wspólnej modlitwie przez cały dzień. W tych intencjach sprawowana jest także msza święta.

Dlaczego sierpniowy dzień fatimski był taki wyjątkowy? Nie zakończył się na wspólnym, tradycyjnym Apelu Jasnogórskim. Po wszystkich modlitwach udaliśmy się na teren ogrodu przy kościele, gdzie odbyło się poświęcenie figury Matki Bożej umieszczonej na kamiennym wzniesieniu. Nowa figura zastąpiła poprzednią, która uległa zniszczeniu. Została ona ufundowana przez wiernych naszej parafii, pielgrzymów z Medjugorie.

Zapraszamy do modlitwy przy figurze w naszym ogrodzie, a także na kolejne dni fatimskie w naszej parafii, które odbędą się jeszcze 13. września i 13. października tego roku.