Kronika FSE

Zlot listopadowy

Z okazji dnia 11 listopada, czyli Narodowego Święta Niepodległości w naszym hufcu odbył się jednodniowy zlot w Bolesławcu dnia 10 listopada 2019 roku. O godzinie 8:37 wsiadłyśmy do pociągu w Gryfowie Śląskim i pojechałyśmy. Około 10 byłyśmy już na miejscu, skąd odebrała nas drużynowa. Udałyśmy się na rynek, gdzie odbył się apel rozpoczynający nasz zlot. Na godzinę 11 poszłyśmy do kościoła na Mszę Świętą. Po jej zakończeniu około godziny 12 został odmówiony Anioł Pański, czas na wspólne zabawy i jedzonko. Aż w końcu dobiegł czas GRY. Polegała ona na wstawianiu się pod danym adresem, o danej godzinie i wykonać wyznaczone zadania. Cała była związana z dniem 11 listopada. Została zakończona około 15:45, a wygrał ją zastęp LIS z 2 Drużyny Zgorzeleckiej. Na zakończenie zlotu odbył się apel, na którym dwie harcerki z zastępu Słowik, z naszej drużyny złożyły swoją Przysięgę Wierności dostając tym samym chusty naszego szczepu. O 17:23 byłyśmy już w pociągu i wracałyśmy do domów. Była to naprawdę super przygoda i fantastycznie spędzony czas.