Ogłoszenia duszpasterskie – 03.05.2020r.

Gryfów Śląski  03.05.2020
  1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to także 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, w tym roku obchodzony pod hasłem „Słowa powołania”. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o liczne i święte powołania do wyłącznej Służby Bożej, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
  3. 04.05 poniedziałek, św. Floriana, patrona między innymi strażaków.
  4. 06.05 środa, Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, święto
  5. 08.05 piątek, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika Patrona Polski
  6. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego, z dnia 22 kwietnia zachęcamy Służbę Liturgiczną, by w miarę możliwości na nowo podejmować obowiązki wynikające ze służby przy ołtarzu. Od każdego nieletniego wymagane jest złożenie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Osoby poniżej 13. roku życia mogą służyć tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
  7. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi w naszej świątyni w czasie nabożeństw jednocześnie może przebywać 47 osób z  wyłączeniem Służby Liturgicznej.
  8. Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej: parafia.gryfow.pl, gdzie znajdą Państwo wszelkie potrzebne informacje, a także odnośniki do naszych transmisji internetowych.