Ogłoszenia duszpasterskie – 06.12.2020r.

Gryfów Śląski  06.12.2020.

II Niedziela Adwentu. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Poświęcone opłatki można otrzymać przy ołtarzach bocznych; św. Jana Nepomucena, Grupy Ukrzyżowania i w Kaplicy Schaffgotschów. Ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na konserwację zabytkowych obrazów stacji Drogi Krzyżowej.

Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
-07.12 poniedziałek, wspomnienie św. Ambrożego.
-08.12 wtorek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00. Nie ma w tym dniu rorat.
-13.12 III Niedziela Adwentu. Na Mszy św. o godz. 14.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

Przez cały Adwent Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.00

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są też kalendarze parafialne na 2021 rok.

W związku z trwającą pandemią i z obostrzeniami a także w trosce o zdrowie i naszą odpowiedzialność za siebie i innych, bardzo prosimy by korzystać z sakramentu spowiedzi na Mszach św. przez cały Adwent, czy to w niedzielę czy też w dni powszednie. Nie przewidujemy aktualnie spowiedzi Adwentowej w tradycyjnej formie, jak to było w latach poprzednich. Prosimy aby w miarę możliwości i czasu w ten sposób skorzystać z sakramentu pokuty wyjątkowo w tym adwencie.

Wszystkim naszym parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitującego w Boże błogosławieństwo tygodnia.