Ogłoszenia duszpasterskie – 07.06.2020r.

Gryfów Śląski  07.06.2020.
Ogłoszenia duszpasterskie.

 

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy.
Pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
08.06 poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
11.06 czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Msze św. jak w Niedzielę.

3. W związku, że trwa jeszcze zagrożenie epidemiczne zgodnie z zaleceniem Biskupa Legnickiego na podstawie porozumienia i konsultacji Episkopatu Polski z Ministerstwem Zdrowia, Uroczystości Bożego Ciała a zwłaszcza procesja Eucharystyczna w tę Uroczystość będzie wyglądać następująco; nie ma limitu wiernych na procesji, ale trzeba przestrzegać zasady odstępu ok. 2 m lub zasłaniać usta i nos. W naszej parafii procesja eucharystyczna po każdej Mszy św. przed południem tj. o 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Również na zalecenie ks. Biskupa aby procesje organizować w pobliżu kościołów parafialnych, procesja w naszej parafii odbędzie się wokół kościoła. Pl. Kościelny. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Jak pogoda na to pozwoli to po wieczornej Mszy św. procesje eucharystyczne.

4. 13.06 Kolejny w naszej parafii Dzień Fatimski. Modlimy się przez cały dzień w intencjach podawanych przez wiernych; po Mszy św. o godz.7.00 o godz. 12.00, o godz. 15.00 i wieczorem już tradycyjnie o godz. 19.00. Msza św. W tym roku Dzień Fatimski przypada w oktawie Bożego Ciała dlatego wieczorem różaniec o godz. 18.30 a po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

5. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej wznawiamy spotkania grupy biblijnej. Zapraszamy na spotkanie z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.

6. W związku z przeniesieniem terminu przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez młodzież z klas 8 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące przyszłego terminu i zasad dalszej formacji młodzież wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz.: 13:00 wewnątrz kościoła. Obecność rodziców i dzieci, które będą chciałby przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w jak najszybszym terminie jest na tym spotkaniu obowiązkowa.

7. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi- tylko z rodzicami- w piątek 26.06 po wieczornej Mszy św. ok. 18.40.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :