Ogłoszenia duszpasterskie – 10.05.2020r.

Gryfów Śląski  10.05.2020
Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
-14.05 czwartek, święto św. Macieja Ap.
-16.05 sobota, święto św. Andrzeja Boboli.

3. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego, z dnia 22 kwietnia zachęcamy Służbę Liturgiczną, by w miarę możliwości na nowo podejmować obowiązki wynikające ze służby przy ołtarzu. Od każdego nieletniego wymagane jest złożenie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Osoby poniżej 13. roku życia mogą służyć tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

4. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi w naszej świątyni w czasie nabożeństw jednocześnie może przebywać 47 osób z  wyłączeniem Służby Liturgicznej.

5. W środę 13.05 pierwszy w tym roku w naszej parafii Dzień Fatimski. Modlimy się przez cały dzień w intencjach podawanych przez wiernych; po Mszy św. o godz.7.00 o godz. 12.00, o godz. 15.00 i wieczorem w tym roku wyjątkowo o godz. 18.00. W związku z sytuacją epidemiczną i zakazem organizowania zgromadzeń nie będzie w tym dniu tradycyjnej procesji fatimskiej po wieczornej Mszy św. By jednak umożliwić wszystkim chętnym przeżycie tego dnia w pełni ( Msza św. i różaniec w intencjach podanych przez wiernych) a może w kościele zgromadzić się tylko 47 osób, ten dzień będzie przeżywany nieco inaczej. Otóż będą Msze św. sprawowane o godz. 12.00 z modlitwą Anioł Pański i różańcem, o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i różańcem oraz o godz. 18.00 i różaniec po Mszy św. w kościele. Prosimy też bardzo, aby umożliwić wszystkim chętnym przeżycie tego dnia w kościele, by wybrać jedną z podanych godzin i uczestniczyć w modlitwie a w innych godzinach łączyć się duchowo na modlitwie.

6. Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej: parafia.gryfow.pl, gdzie znajdą Państwo wszelkie potrzebne informacje, a także odnośniki do naszych transmisji internetowych.

                                 

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :