Ogłoszenia duszpasterskie – 15.03.2020r.

Gryfów Śląski  15.03.2020.
Ogłoszenia duszpasterskie.

1. III Niedziela Wielkiego Postu.

2. Dzisiejsze ogłoszenia duszpasterskie są zdominowane informacjami o sytuacji jaka panuje nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie i na Świecie w związku z koronawirusem.

3. Przypominamy i informujemy o dyspensie udzielonej przez Radę stałą Konferencji Episkopatu Polski od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej do końca marca br. Nie ma grzechu ten, kto nie uczestniczy w niedzielnej Mszy Świętej w ostatnich niedzielach z powodu panoszącej się pandemii koronawirusa.

4. W nawiązaniu do zarządzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
z dnia 12. 03.2020 i dekretu Biskupa Legnickiego pragniemy poinformować, że w naszej parafii zostały odwołane wszystkie spotkania grup parafialnych i modlitewnych na czas trwania kwarantanny. Dotyczy to również kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy, by dzieci, które w tym czasie zdecydowały się na uczestnictwo w Eucharystii nie przynosiły do zakrystii swoich dzienniczków w celu potwierdzania obecności.

5. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych odwołujemy w naszej parafii nabożeństwa i wydarzenia, które mogą gromadzić więcej niż 50 osób, tj.: rekolekcje parafialne i tradycyjną spowiedź przed świętami. Podczas każdej Mszy Świętej księża będą służyć w konfesjonale do świąt Wielkanocnych. Bardzo prosimy, aby tak zaplanować sobie spowiedź przed świętami by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Nasza świątynia będzie otwarta przez cały dzień w niedzielę oraz w piątek, aby Ci którzy pragną w sposób fizyczny zaznaczyć swoją obecność w kościele mogli uczynić to indywidualnie.
Ponadto w piątki nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, a w niedzielę nabożeństwa Gorzkich Żali Zachęcamy aby to nabożeństwo odprawić indywidualnie.
Uwrażliwiamy wszystkich, aby dostosowywać swoje sprawy, plany i zwyczaje do wymogów jakie wobec nas w tych dniach zastosowały władze Rzeczpospolitej Polskiej. To jest nasze wspólne zatroskanie, aby w tym czasie próby dać świadectwo naszej odpowiedzialności za siebie i za nasze wspólne dobro- naród.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

 

Podziel się z innymi :