Ogłoszenia duszpasterskie – 17.05.2020r.

Gryfów Śląski  17.05.2020

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
-Jutro rozpoczynają się dni krzyżowe (poniedziałek, wtorek, środa), podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód.

3. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego, z dnia 22 kwietnia zachęcamy Służbę Liturgiczną, by w miarę możliwości na nowo podejmować obowiązki wynikające ze służby przy ołtarzu. Od każdego nieletniego wymagane jest złożenie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Osoby poniżej 13. roku życia mogą służyć tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

4. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi w naszej świątyni w czasie nabożeństw jednocześnie może przebywać od dzisiaj 71 osób z  wyłączeniem Służby Liturgicznej.

5. Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej: parafia.gryfow.pl, gdzie znajdą Państwo wszelkie potrzebne informacje, a także odnośniki do naszych transmisji internetowych.