Ogłoszenia duszpasterskie – 22.03.2020r. (AKTUALIZACJA)

Gryfów Śląski  22.03.2020r.
Ogłoszenia duszpasterskie.

1. IV Niedziela Wielkiego Postu.

2. Przypominamy o dyspensie udzielonej przez Radę stałą Konferencji Episkopatu Polski od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej oraz o odwołaniu wszystkich spotkań grup parafialnych i modlitewnych na czas trwania kwarantanny. W okresie trwania dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy 8 uczestniczą w przygotowaniu on-line na specjalnie w tym celu utworzonej grupie, dla pozostałych kandydatów formacja zostanie wznowiona po zakończeniu stanu epidemii.

3. W parafii odwołujemy także nabożeństwa, rekolekcje i spowiedź parafialną. Księża będą służyć w konfesjonale podczas każdej Mszy Świętej do świąt Wielkanocnych. Nasza świątynia jest otwarta przez cały dzień w niedzielę oraz w piątek. Zachęcamy w tych dniach do indywidualnego odmawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Dla uzyskania odpustu zupełnego, aż do odwołania, na mocy dekretu Biskupa Legnickiego nie jest wymagane spełnienie warunku przyjęcia Komunii Świętej.

4. Jeżeli ktoś pragnie nabyć tradycyjne paschaliki wielkanocne może to zrobić w czasie pracy kancelarii parafialnej; w poniedziałek i piątek od 15.00 do 17.00 i w środę od 16.00 do 17.00. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych.

5. Zachęcamy do udziału w transmisji Mszy Świętej z naszej świątyni w każdą niedzielę o 9 i 12 w serwisie facebook. Aktualny link do transmisji dostępny jest w chwili rozpoczęcia na naszej stronie internetowej www.parafia.gryfow.pl Tam także dostępne są wszelkie aktualne informacje z życia naszej wspólnoty parafialnej.

6. Uwrażliwiamy wszystkich, aby dostosowywać swoje sprawy, plany i zwyczaje do wymogów jakie na nas w tych dniach zastosowały władze Rzeczpospolitej Polskiej. To jest nasze wspólne zatroskanie aby w tym czasie próby dać świadectwo naszej odpowiedzialności za siebie i za naszych bliźnich.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :