Ogłoszenia duszpasterskie – 23.02.2020r.

                                                                                                           Gryfów Śląski  23.02.2020.
Ogłoszenia duszpasterskie.

1. VII Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu wspominamy;
-26.02 Środa Popielcowa- rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem pobłogosławienia popiołu i posypania głów wiernych popiołem o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00.W tym dniu ob. owiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. 

3. W okresie wielkiego postu zapraszamy serdecznie na nabożeństwa związane z tym okresem; na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9.00 z udzieleniem komunii św. i o 17.30. oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.30.

4. Ks. Maciej odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w sobotę 29.02 od godz. 9.00.

5. W piątek 06.03 rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w piątek 06.03 po Mszy św. wieczornej o 18.30 w salce katechetycznej.

6. W sobotę 07.03 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych z kl. 3B. od godz. 9.00 Spotkania według ustaleń z paniami katechetkami.

7. W niedzielę 01.03 w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu komunalnym w Gryfowie Śląskim o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. śp. kpt. Romana Grońskiego ps. Żbik-Żołnierza Wyklętego- oficera AK i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość-zamordowanego z wyroku komunistycznego sądu 7 marca 1949 r. Po Mszy św. nieopodal kaplicy na początku alei zasłużonych nastąpi odsłonięcie upamiętnienia o kpt. Romanie Grońskim. Około godz. 12.15 w Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci zamordowanego Żołnierza Wyklętego. Zostanie też wygłoszona prelekcja przez pracownika IPN na temat Żołnierzy Wyklętych oraz nastąpi otwarcie wystawy poświęconej kpt. Grońskiemu. W imieniu P. Burmistrza Olgierda Poniźnika serdeczne zapraszamy.

8. W związku ze zmianami, które dotyczą segregacji śmieci i odpadków, informujemy, że również segregacja śmieci dotyczy naszego parafialnego cmentarza. Jesteśmy zobowiązani do segregowania śmieci także na cmentarzu. Bardzo o to prosimy, by tej zasady przestrzegać. Wiąże się to bowiem z kosztami, jakie musi parafia ponosić. Wywóz sortowanych śmieci kosztuje na dzień dzisiejszy ok. 1200 zł. miesięcznie a gdy nie będziemy tych zasad przestrzegać to koszt wzrośnie do ok 5500 zł. miesięcznie. Warto więc zadbać o to i być wyczulonym. Kosze są opisane i oznaczone jakiego rodzaju śmieci należy do nich wrzucać. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tych zasad będą przestrzegać.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

 

Podziel się z innymi :