Ogłoszenia duszpasterskie – 26.04.2020r.

Gryfów Śląski  26.04.2020
Ogłoszenia duszpasterskie.

 

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która od kilku lat obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy dziś XII Tydzień Biblijny obchodzony pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem Życia. Materiały dla zainteresowanych dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności.
 2. W związku z nowymi rozporządzeniami rządu informujemy, że nasz kościół liczy 710 m2 powierzchni użytkowej. Po przeliczeniu (1 osoba na 15m2) w świątyni podczas nabożeństw może przebywać maksymalnie 47 osób z wyłączeniem sprawujących liturgię i posługujących.
 3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy.
  29.04 środa, Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
  01.05 piątek, pierwszy piątek miesiąca. Rozpoczynamy miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Przez cały maj nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30; (z zachowaniem dopuszczalnej liczby wiernych – 47 osób)
  02.05 sobota, Uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesiona z 3 maja (w tym roku uroczystość przypadała w IV Niedzielę Wielkanocną, która ma pierwszeństwo przed wszystkimi uroczystościami). Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.
 4. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego, z dnia 22 kwietnia:
  -spotkania formacyjne wszystkich grup duszpasterskich pozostają zawieszone do odwołania.
  -Członkowie Służby Liturgicznej mogą powrócić do służby przy ołtarzu po złożeniu pisemnej zgody rodziców, przy zachowaniu obowiązujących przepisów. Osoby poniżej 13. roku życia mogą służyć tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
  -Wizyty duszpasterskie u chorych w domu, które miały odbyć się w najbliższą sobotę są zawieszone do odwołania. Wizyta księdza u chorego w domu możliwa jest wyłącznie po indywidualnym zgłoszeniu (telefonicznie lub za pośrednictwem rodziny lub sąsiadów).
  -Planowany termin udzielenia sakramentu bierzmowania w naszej parafii zostaje zawieszony. O terminie poinformujemy po powrocie dzieci do szkół.
 5. Parafialna Caritas informuje, że w czwartek 30 kwietnia, między 1200 a 1500, będą wydawane produkty spożywcze. Po odbiór zapraszamy osoby 9rodziny), które są objęte programem pomocy żywnościowej na 2019/2020 rok, na podstawie skierowań z miejskiego ośrodka pomocy społecznej.
 6. Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej: parafia.gryfow.pl.

                                 

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :