Ogłoszenia duszpasterskie – 31.05.2020r.

Gryfów Śląski  31.05.2020
Ogłoszenia duszpasterskie.

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończącą okres wielkanocny.
 2. Informujemy, że zgodnie z korektą z dnia 29.05.2020r. do zarządzenia biskupa legnickiego w sprawie duszpasterstwa w stanie pandemii, nastąpiły następujące zmiany:
 • Została zniesiona dyspensa od obowiązku udziału wiernych w niedzielnej Eucharystii w trybie natychmiastowym, w związku z tym w naszej świątyni od dziś odwołane zostały transmisje Mszy Świętych na facebook’u;
 • Ministranci i lektorzy poniżej 13. roku życia mogą posługiwać przy ołtarzu bez nadzoru opiekunów prawnych;
 • Suplikacje będą nadal śpiewane, ale już nie po każdej Mszy Świętej, zwyczaj zachowany zostanie szczególnie podczas nabożeństw czerwcowych;
 • Możliwe jest organizowanie pogrzebu w kaplicy cmentarnej;
 • Możliwe jest organizowanie spotkań duszpasterskich w zachowaniem reżimu sanitarnego – o spotkaniach formacyjnych poszczególnych grup poinformujemy w kolejną niedzielę po konsultacjach z osobami odpowiedzialnymi;
 • Sakramenty I Komunii Świętej i Bierzmowania odbędą się wg następujących zasad:

– I Komunia Święta została przeniesiona na dzień 04.10.2020 roku – decyzja ta została podtrzymana

– Bierzmowanie zostało przeniesione na początek przyszłego roku szkolnego, w przyszłą niedzielę podamy termin spotkania dzieci z klas 8 wraz z rodzicami w celu ustalenia dalszego przebiegu formacji kandydatów;

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
  1. 06 poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła.
  2. 06 wtorek, wspomnienie NMP Łaskawej.
  3. 06 pierwszy czwartek miesiąca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. 06 pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do skorzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  5. 06 sobota, ks. Maciej, ks. Krzysztof i ks. Mieczysław odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Wizyta księdza u chorego w domu możliwa jest wyłącznie po indywidualnym zgłoszeniu (telefonicznie lub za pośrednictwem rodziny lub sąsiadów) do księdza, który przychodzi do chorego.
  6. 06 pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. Dziś o 17:30 ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
 3. Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej: parafia.gryfow.pl, gdzie znajdą Państwo wszelkie potrzebne informacje.

 

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

 

Podziel się z innymi :