Wydarzenia bieżące

Umocnieni Duchem Świętym

W sobotę, 19 września odbyła się w naszej świątyni Uroczysta Eucharystia połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stefan Cichy – Biskup Senior Diecezji Legnickiej. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 61 osób. Z naszej parafii pochodziło 38 kandydatów. Pozostałe 18 osób z parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach i 5 osób z okolicznych parafii. Młodzież przygotowywała się do tego wydarzenia przez 3 lata uczestnicząc w spotkaniach formacyjnych, Eucharystii, rekolekcjach oraz katechezie. Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania związane jest nie tylko ze szczególnym darem Ducha Świętego i dopełnieniem Sakramentu Chrztu Świętego, ale także wyrażeniem pełnej gotowości do dawania świadectwa wiary swoim życiem. Wszystkim nowo bierzmowanym składamy gratulacje i życzenia obfitości darów Ducha Świętego w codziennym życiu.