Ogłoszenia duszpasterskie – 21.11.2021

Gryfów Śląski 21.11.2021.
Ogłoszenia duszpasterskie.

Przeżywamy , Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy;
-22.11 poniedziałek, wspomnienie św. Cecylii.
-24.11 środa, wspomnienie św. męczenników; Andrzeja Dung-Lang i Towarzyszy.

Przyszła niedziela 28.11 to pierwsza niedziela Adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W tym roku w związku z trwającą pandemią i w trosce o zdrowie i odpowiedzialność za innych, opłatki nie będą roznoszone do rodzin, lecz będzie można je otrzymać przy wyjściu z kościoła od przyszłej niedzieli a także w  kancelarii parafialnej i zakrystii.

Przez cały Adwent Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę o 7.00

Nadal trwamy w czasie pandemii i powracających kolejnych fal tego zagrożenia. Rozumiejąc niepokój, może nawet lęk przed tą chorobą a także w trosce o zdrowie i życie   a równocześnie szanując wolność decyzji każdego  człowieka, postanowiliśmy w tym roku, że wizyta duszpasterska tzw. kolęda odbędzie się według następującego porządku. Odwiedzimy z kolędą tylko te rodziny, tych mieszkańców, którzy zaproszą księży indywidualnie poprzez przygotowane zaproszenia imienne. Takie zaproszenia można będzie zabrać osobiście z kancelarii parafialnej lub od księdza w zakrystii. Po wypełnieniu zaproszenia również osobiście składamy je w kancelarii lub do księdza pracującego w parafii. (przepisy RODO) Zaproszenia można będzie składać od I Niedzieli Adwentu (28.11) do 23.12. Kolędę na zaproszenia rozpoczniemy po Nowym Roku przedstawiając co tydzień w ogłoszeniach plan kolędy wg. ulic. Ta informacja znajduje się na drugiej stronie kalendarza parafialnego.

Wolontariusze ze SP nr 1wraz z opiekunami zapraszają na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 28.11 przy kościele po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów nauki Kesi, dziewczynki z Kamerunu, którą szkoła opiekuje się w ramach Duchowej adopcji na odległość.

  

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitującego w Boże błogosławieństwo tygodnia.

 

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :