Ogłoszenia Duszpasterskie 27/11/2022

Gryfów Śląski 27.11.2022.

1. Pierwsza niedziela Adwentu. Początek nowego roku liturgicznego.  Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny.  W tym roku podobnie jak w ubiegłym poświęcone opłatki nie będą roznoszone do rodzin, lecz będzie można je otrzymać od 2 niedzieli Adwentu w kościele przy ołtarzu św. Jana Nepomucena a także w kancelarii parafialnej.

2. W tym tygodniu wspominamy;
a. 30.11 środa, święto św. Andrzeja Ap.
b. 02.12 pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
c. 03.12 sobota, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót ku czci Niepokalanego Serca NMP które ma na celu wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie obrazy i krzywdy wyrządzone przez niewdzięcznych ludzi. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00.
d. 04. 12 niedziela, na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

3. W sobotę 03.12 ks. Mieczysław i ks. Łukasz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

4. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zwłaszcza, że spotkało się to z wielką życzliwością i ze zrozumieniem ze strony Parafian, wizyta duszpasterska tzw. kolęda odbędzie się według porządku jaki był w ubiegłym roku. Odwiedzimy z kolędą tylko te rodziny, tych mieszkańców, którzy zaproszą księży indywidualnie poprzez przygotowane zaproszenia imienne. Takie zaproszenia można będzie zabrać osobiście z kancelarii parafialnej lub od księdza w zakrystii. Po wypełnieniu zaproszenia również osobiście składamy je w kancelarii lub do księdza pracującego w parafii. (przepisy rodo) Zaproszenia można będzie składać od  I Niedzieli Adwentu (27.11) do Świąt Bożego Narodzenia. Kolędę na zaproszenia rozpoczniemy po Nowym Roku przedstawiając co tydzień w ogłoszeniach plan kolędy wg. ulic.

ks. Proboszcz