Ogłoszenia Duszpasterskie 28/05/2023

Gryfów Śląski 28.05.2023.

1  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;
a. 29.05 poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła.
b. 31.05 środa, święto Nawiedzenia NMP
c. 01.06 czwartek, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
d. 02.06 piątek, wspomnienie NMP Łaskawej. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00.

3. W pierwszą sobotę miesiąca (03.06) ks. Mieczysław i ks. Łukasz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

4. 08.06 czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Kolejna Msza św. bezpośrednio po procesji i o godz. 18.00. Trasa procesji tradycyjnie, jak w ubiegłych latach, podobnie miejsca ołtarzy:
Ołtarz – Zespół Szkół im. Jana Pawła II.
Ołtarz – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym
Ołtarz –Wspólnota Żywego Różańca
Ołtarz – Zakład Budżetowy.
Prosimy  także o to, by w procesji uczestniczyły: baldachim i chorągwie. Zapraszamy dzieci komunijne do uczestniczenia w procesji eucharystycznej w strojach pierwszokomunijnych. Bardzo prosimy rodziców, aby były dzieci do sypania kwiatów. Próba tych dzieci we wtorek i środę (06 i 07 czerwca) o godz. 17.00 przy kościele.

5. W tym roku I rocznica Komunii św. odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała (08.06) o godz. 10.30.

6. W poniedziałek 05.06 będziemy gościć w naszej parafii zespół Uwielbiajmy. Zapraszamy na Mszę św. z oprawą muzyczną o godz. 18.00 a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. To spotkanie jest punktem obowiązkowym w formacji do bierzmowania, dlatego zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i pomyślnego, obfitującego w Bożą opiekę i błogosławieństwo tygodnia.