Ogłoszenia duszpasterskie – 29.11.2020r.

Gryfów Śląski  29.11.2020.
Ogłoszenia duszpasterskie.

I Niedziela Adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

W tym roku w związku z trwającą pandemią i obostrzeniami sanitarnymi a także w trosce o zdrowie i odpowiedzialność za innych, opłatki nie będą roznoszone do rodzin, lecz będzie można je otrzymać przy wyjściu z kościoła od przyszłej niedzieli a także w kancelarii parafialnej i zakrystii. Ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na konserwację zabytkowych obrazów stacji Drogi Krzyżowej.

Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców jeżeli chcą z tego zaproszenia i z tej propozycji skorzystać.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
-30.11 poniedziałek, święto św. Andrzeja Ap.
-03.12 czwartek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
-04.12 pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Przez cały Adwent Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.00

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są też kalendarze parafialne na 2021 rok.

W naszej parafii powstała inicjatywa modlitwy różańcowej za współmałżonka, współmałżonkę. Osoby chętne do przystąpienia do róży prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy św. lub kontakt telefoniczny pod nr. 791792939 do 5 grudnia.

Wszystkim naszym parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitującego w Boże błogosławieństwo tygodnia.

 

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :