Ogłoszenia duszpasterskie – 03.01.2021r.

Gryfów Śląski  03.01.2021.
Ogłoszenia duszpasterskie.

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w środę 06.01(Trzech Króli) o godz. 9.00.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
-06.01 środa, uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody.
-10.01 niedziela, uroczystość chrztu Pańskiego.

Powróciły już z pracowni konserwatorskiej trzy obrazy Stacji Drogi Krzyżowej po renowacji. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, którzy ufundowali konserwację tych obrazów. Nadal trwają prace konserwatorskie nad kolejnymi obrazami.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy pomogli w nabywaniu poświęconych opłatków naszym parafianom w kościele i nie tylko. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom. Zebrano w sumie 21.250,00 zł. Ofiary zostaną przeznaczone na renowację obrazów Stacji Drogi Krzyżowej. W tym roku dzięki ofiarom parafian i dotacji z naszego Urzędu Gminy i Miasta w wysokości 15.000,00 zł. uratowano przed całkowitym zniszczeniem zabytkową kaplicę klasycystyczną na naszym cmentarzu parafialnym. Całkowity koszt tych prac wyniósł 52.100,00 zł. Dziękujemy też firmie EL-Stan z Gryfowa Śląskiego za wykonaną pracę.

Parafia nie ma żadnych długów. Parafia nie ma też zaległości względem instytucji jak ZUS czy Urząd Skarbowy. Został też zapłacony ryczałt do Legnickiej Kurii w ramach obowiązkowych corocznych opłat na utrzymanie instytucji kurialnych.

       

Wszystkim naszym parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitującego w Boże błogosławieństwo tygodnia.     

 

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :