Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 03/12/2023

Gryfów Śląski 03.12.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie

1  I Niedziela Adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. Pierwsza niedziela miesiąca.
Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W tym roku podobnie jak w ubiegłym poświęcone opłatki nie będą roznoszone do rodzin, lecz będzie można je otrzymać  w kościele przy ołtarzu św. Jana Nepomucena a także w kancelarii parafialnej. Są też do nabycia świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
a. 04.12 wspomnienie św. Barbary.
b. 06.12 środa, wspomnienie św. Mikołaja bp-a
c. 07.12 czwartek, wspomnienie św. Ambrożego.
d. 08.12 piątek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00 i o 17.00. Zapraszamy na godzinę miłosierdzia od 12.00 do 13.00.
e. 10. 12 niedziela, na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

3. Przez cały Adwent Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę  o 7.00. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci i kandydatów do bierzmowania.

4. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zwłaszcza, że spotkało się to z wielką życzliwością i ze zrozumieniem ze strony Parafian, wizyta duszpasterska tzw. kolęda odbędzie się według porządku jaki był w ubiegłym roku. Odwiedzimy z kolędą tylko te rodziny, tych mieszkańców, którzy zaproszą księży indywidualnie poprzez przygotowane zaproszenia imienne. Takie zaproszenia można będzie zabrać osobiście z kancelarii parafialnej lub od księdza w zakrystii. Po wypełnieniu zaproszenia również osobiście składamy je w kancelarii lub do księdza pracującego w parafii. (przepisy rodo) Zaproszenia można będzie składać od I Niedzieli Adwentu (03.12) do Świąt Bożego Narodzenia. Kolędę na zaproszenia rozpoczniemy po Nowym Roku przedstawiając co tydzień w ogłoszeniach plan kolędy wg. ulic.

5. Rada Rodziców przy SP nr 2 w Gryfowie Śląskim informuje i zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w sobotę 09.12 o godz. 16.00 przy SP nr 2.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja