Wydarzenia bieżące

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 i wiąże się z widzeniami św. Julianny z Cornillon, przeoryszy konwentu augustianek. Święta Julianna przekazała, że w trakcie objawień Jezus przykazał jej aby dołożyła wszelkich starań w celu ustanowienia święta ku czci Ciała i Krwi. Z objawieniami św. Julianny z Cornillon zetknął się archidiakon Liège Jacques Pantaléon, który już jako papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił dla całego Kościoła Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

W naszej parafii Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą św. której przewodniczył ks. Dziekan, Krzysztof Kurzeja. Po Eucharystii tradycyjnie już procesja przeszła ulicami Kolejową, Uczniowską, Lwowską, Lubańską oraz przez Rynek, po czym zakończyła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Uroczystości a w szczególności budowę ołtarzy,  sypanie kwiatów oraz niesienie chorągwi, baldachimu i obrazów.

Na naszej podstronie są już dostępne nowe Ogłoszenia duszpasterskie.

#BożeCiało 🥖 #flowers 🌷🌺🌻🌼 #GodIsGood ⛪ #UroczystośćzPrawie700letniąTradycją ⏳

Post udostępniony przez Parafia św. Jadwigi w Gryfowie (@jadwiga_gryfow)