Ogłoszenia duszpasterskie – 16.05.2021r.

Gryfów Śląski  16.05.2021.

1. VII Niedziela Wielkanocy, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Uroczystość I Komunii św. ze szkoły podstawowej nr. 2. o godz. 13.15.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;
-23.05 niedziela, uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. Uroczystości I Komunii św. dla 2 grupy kl. III a ze szkoły podstawowej nr 1 w sobotę 22.05 o godz. 12.00. W niedzielę 23.05 odbędzie się uroczystości I Komunii św. dla kl. III b ze SP nr 1.
Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin w piątek 21.05 o godz. 16.30.

4. Przez kolejne dni maja będziemy przeżywać białe tygodnie dzieci pierwszokomunijnych. W związku z tym bezpośrednio po nabożeństwie majowym -ok. 17.45 rozpocznie się wieczorna Msza św.

5. Zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów na ministranta w piątek 21.05 po Mszy św. wieczornej w kościele.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci, które będą przeżywać pierwszą rocznicę komunii św. w sobotę 29.05 po Mszy św. wieczornej.

7. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV AGD np. telewizory pralki komputery itp.) Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy kościele od strony zakrystii od dnia 26.05 do 27.05 do godz. 15.30. ( wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic) Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata; Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.