Ogłoszenia duszpasterskie – 12/06/2022r.

Gryfów Śląski 12.06.2022.

Przeżywamy Uroczystość Przenajświętszej Trójcy.
Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
– 13/06 – poniedziałek; wspomnienie św. Antoniego Padewskiego;
– 14/06 – wtorek; wspomnienie bł. Michała Kozala – męczennika;
– 16/06 – czwartek; Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej;
– 17/06 – piątek; wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego;

W poniedziałek 13.06 kolejny w naszej parafii Dzień Fatimski. Przez cały dzień, tj.: po Mszy Świętej o godz.700, a także o godz.: 1200, 1500 i po wieczornej Mszy Świętej w trakcie uroczystej procesji ulicami miasta, modlimy się na różańcu w intencjach podawanych przez wiernych. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W tym dniu wieczorna Msza Święta odprawiona będzie o godz.: 1900.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Msze Święte wg. porządku niedzielnego, z tym wyjątkiem, że Msza Święta zaplanowana na godz.: 1200 rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu procesji.

Msza Święta z uroczystą procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz.: 1030. Trasa procesji nie uległa zmianie. Zachęcamy, aby w tym dniu udekorować okna symbolami Eucharystycznymi. Już teraz pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przygotowują poszczególne ołtarze na trasie procesji, tj.:

1. Grupie Biblijnej,
  2. Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym,
  3. Wspólnocie Żywego Różańca,
  4. oraz pracownikom Zakładu Budżetowego.

Podczas Uroczystej Mszy Świętej z procesją odbędzie się również Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci rocznicowe oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej do uczestniczenia w procesji eucharystycznej w strojach pierwszokomunijnych. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji. Próba dla chętnych odbędzie się we wtorek i środę (14 i 15 czerwca) o godz. 1700 przy kościele.

ks. Krzysztof Kurzeja