Ogłoszenia Duszpasterskie 10/09/2023

Gryfów Śląski 10.09.2023.

1  XXIII Niedziela Zwykła.
W imieniu organizatorów; pana Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski, pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Sołectw Gminy Gryfów Śląski, zapraszamy na Gminne Dożynki- Żniwnioki; Gryfowskie Święto Plonów. Uroczystości rozpoczną się w kościele parafialnym o godz. 12.00 Mszą św. dziękczynną  za plony oraz w intencji rolników, sadowników i działkowiczów i wszystkich związanych z rolnictwem. Po Mszy św. Korowód Dożynkowy przejdzie ulicami miasta na Boisko przy firmie „Matusewicz Budowa Maszyn”, ul. Lubańska.
2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;
a. 13.08 środa, wspomnienie św. Jana Chryzostoma.
b. 14.09 czwartek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
c. 15.09 piątek, wspomnienie MB Bolesnej.
d. 16.09 sobota, wspomnienie św. męczenników; Korneliusza pap. i Cypriana bp.
3. W środę 13.09 kolejny w naszej parafii Dzień Fatimski. Modlimy się przez cały dzień w intencjach podawanych przez wiernych; po Mszy św.  o godz.7.00 o godz. 12.00, o godz. 15.00 i wieczorem Msza św. o godz. 19.00. a po niej tradycyjnie procesja ulicami naszego miasta. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
4.W niedzielę 17.09 na Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
5. W niedzielę 24.09 po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym i katechetycznym do I Komunii św. Spotkanie z rodzicami ze SP nr 1i nr 2.
6. Za 2 tygodnie-17.09-na każdej Mszy św. Siostra Anna Romanowska, nasza parafianka, która pracuje na misjach w Paragwaju opowie nam o swojej pracy misyjnej. Po każdej Mszy św. będziemy mieli okazję wesprzeć działalność misyjną siostry Anny poprzez ofiarę, którą można będzie złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.
7. Katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest św. dla swoich dzieci odbywać się będą w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Daty najbliższych katechez chrzcielnych: 30 września, 28 października, 25 listopada i 16 grudnia.  Spotkania po wieczornej Mszy św.
8. Parafia organizuje pielgrzymkę do Krzeszowa dla Wspólnoty Żywego Różańca i wszystkich  parafian. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 07.10. Koszt pielgrzymki 40 zł. Wyjazd z placu  przed kościołem o godz. 8.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.