Ogłoszenia Duszpasterskie 10/12/2023

Gryfów Śląski 10.12.2023.

1  II Niedziela Adwentu.
Poświęcone opłatki można otrzymać  w kościele przy ołtarzu św. Jana Nepomucena a także w kancelarii parafialnej. Są też do nabycia świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. katecheza dla rodziców tych dzieci.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
a. 13.12 środa, wspomnienie św. Łucji.
b. 14.12 czwartek, wspomnienie św. Jana od Krzyża.

3. Przez cały Adwent Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę  o 7.00. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci i kandydatów do bierzmowania.

4. Zaproszenia na kolędę można zabrać osobiście z kancelarii parafialnej lub od księdza w zakrystii. Po wypełnieniu zaproszenia również osobiście składamy je w kancelarii lub do księdza pracującego w parafii. (przepisy rodo) do Świąt Bożego Narodzenia. Kolędę na zaproszenia rozpoczniemy po Nowym Roku przedstawiając co tydzień w ogłoszeniach plan kolędy wg. ulic.

5. W sobotę 16.12 po Mszy św. wieczornej katechezy  chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest św. dla swoich dzieci. Spotkania po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.

6. Spowiedź św. Adwentowa przed Bożym Narodzeniem w naszej parafii odbędzie się w piątek 22 grudnia. Rano od godz. 8.30 do 9.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.00. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00.

7. W Niedzielę 17.12 po każdej Mszy św. od Liturgicznej Służby Ołtarza będzie można otrzymać sianko na stół wigilijny.