Ogłoszenia Duszpasterskie 19/11/2023

Gryfów Śląski, 19.11.2023.

1  XXXIII Niedziela Zwykła.
Rada Rodziców i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim będą sprzedawać dzisiaj ciasta po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 przed kościołem. Dochód zostanie przeznaczony na doposażenie szkolnej biblioteki w brakujące lektury.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
a. 20.11 poniedziałek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
b. 21.11 wtorek, wspomnienie Ofiarowanie NMP.
c. 22.11 środa, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach w tym dniu o p. Marcie, naszej Organistce.
d. 24.11 piątek, wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
e. 26.11 niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela zwykła.

3. Rada Rodziców przy SP nr 1 w Gryfowie Śląskim informuje, że w piątek 1.12 w Szkole odbędą się warsztaty,  podczas których uczniowie wraz z rodzicami wykonywać będą świąteczne stroiki, wieńce adwentowe, aby następnie zorganizować kiermasz dekoracji świątecznych.

4. W I Niedzielę Adwentu 03.12 po Mszach św. przed kościołem odbywać się będzie kiermasz, na którym będzie można zakupić stroiki i wieńce adwentowe wykonane przez dzieci i rodziców ze SP nr 1 w Gryfowie Śląskim. Dochód ze sprzedaży zasili konto Rady Rodziców SP nr 1 co umożliwi dalsze działania i realizacje projektów dla społeczności szkolnej.