Ogłoszenia Duszpasterskie 26/11/2023

Gryfów Śląski 26.11.2023.

1  XXXIV Niedziela Zwykła.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela  zwykła.
2. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
a. 30.11 czwartek, święto św. Andrzeja Ap.
b. 01.12 pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
c. 02.12 pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót ku czci Niepokalanego Serca NMP które ma na celu wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie obrazy i krzywdy wyrządzone przez niewdzięcznych ludzi. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00. W sobotę 02.12 ks. Mieczysław i ks. Łukasz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
3. Przyszła niedziela 03.12 to pierwsza niedziela Adwentu. Początek nowego roku liturgicznego.  Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W tym roku podobnie jak w ubiegłym poświęcone opłatki nie będą roznoszone do rodzin, lecz będzie można je otrzymać od przyszłej niedzieli w kościele przy ołtarzu św. Jana Nepomucena a także w kancelarii parafialnej.
4. Przez cały Adwent Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę  o 7.00. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci i kandydatów do bierzmowania
5. Rada Rodziców przy SP nr 1 w Gryfowie Śląskim informuje, że w piątek 1.12 w Szkole odbędą się warsztaty,  podczas których uczniowie wraz z rodzicami wykonywać będą świąteczne stroiki, wieńce adwentowe, aby następnie zorganizować kiermasz dekoracji świątecznych w I Niedzielę Adwentu 03.12 po Mszach św. przed kościołem.