Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2017

1.  Pierwsza Niedziela Adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Tradycyjnie poświęcone opłatki będą roznoszone do rodzin naszej parafii na początku Adwentu. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wkład własny parafii w konserwację zabytkowej ambony. Kto z naszych parafian chciałby pomóc w roznoszeniu opłatków, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Będziemy za tę pomoc bardzo wdzięczni. Osoby roznoszące opłatki będą miały ze sobą upoważnienie wystawione przez parafię i podpisane przez ks. Proboszcza.

2. W tym tygodniu przeżywamy :

04.12 poniedziałek, wspomnienie św. Barbary. O godz. 9.00 Msza św. w int. Górników z kopalni „Konrad” w Iwinach, w int. ich rodzin i wdów i zmarłych górników.
06.12 środa, wspomnienie św. Mikołaja Bp. patrona chrześcijańskiej dobroci.
07.12 czwartek, wspomnienie św. Ambrożego.
08.12 piątek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

3.  Przez cały Adwent Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.00

4.  Są do nabycia świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5.  Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczynają się w piątek 08.12 o godz. 18.00.  Spotkanie w salce katechetycznej.

6.  Zapraszamy wszystkich chętnych parafian na spotkanie Grupy biblijnej 08.12 (piątek) o godz.19.00  w salce katechetycznej.

7.  W niedzielę 10.12 na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci I komunii św.  Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

8.  W piątek 22.12 o godz. 19.00 spotkanie Grupy Biblijnej i wszystkich chętnych parafian. Spotkanie w salce katechetycznej. Poprowadzi je Ks. Prof. PWT Dr Hab. Sławomir Stasiak-biblista, Kierownik Katedry Teologii Starego Testamentu oraz Prorektor ds. promocji i współpracy z zagranicą PWT Wrocław.     Szczegóły

Ks. Krzysztof Kurzeja