Wydarzenia bieżące

Koncert kolęd

Czterdzieści dni po narodzeniu Jezusa, Maryja udała się z Józefem do Jerozolimy, aby przedstawić Nowonarodzonego Jezusa Bogu i dokonać swojego rytualnego oczyszczenia. Na pamiątkę tego wydarzenia kościół obchodzi w tym dniu święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej tradycji, chociaż okres Narodzenia Pańskiego kończy się w niedzielę Chrztu Pańskiego (niedziela po 06 stycznia), przedłużamy naszą radość z narodzenia Jezusa na całe 40 dni, aż do ofiarowania w świątyni.

W naszej parafii dzień ten miał uroczysty charakter. Mszę Świętą z udziałem dzieci (godz.: 12:00), podczas której zostały poświęcone świece dla dzieci pierwszokomunijnych, uświetnił Chór Parafialny pod kierunkiem p. Urszuli Ślusarz. Po Mszy Świętej odbył się koncert kolęd. Była to ostatnia w tym roku okazja do wspólnego kolędowania i uwielbiania Boga za dar Wcielenia Jego Syna – Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i posłuchania utworów (na dole strony):

Posłuchaj wykonania: