Wydarzenia bieżące

Przekazanie światła

W niedzielę, 02 lutego dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej przeżywały wraz ze swoimi rodzicami kolejny, wymowny etap swojej formacji. Podczas Mszy Świętej o godz.: 12:00 ks. Maciej poświęcił świece, z którymi dzieci przyjdą na uroczystość przyjęcia sakramentu w maju. Wiele dzieci przyniosło ze sobą świece, które ich chrzestni zapalili w dniu ich chrztu. Podczas poświęcenia rodzice zapalili świece od paschału, a następnie przekazali je swoim dzieciom w wymownym znaku, że to właśnie oni są pierwszymi głosicielami Dobrej Nowiny w ich życiu i to do nich należy podtrzymywanie światła Chrystusa w sercach ich dzieci.

W czasie Homilii ks. Maciej nawiązał do szczególnego znaczenia światła, bez którego człowiek pozostaje niewidomy i nie może swobodnie się poruszać, ani iść we właściwym kierunku. Tym Światłem, Które prowadzi nas do Boga jest dla każdego z nas Jezus Chrystus – rozpoznana przez Symeona Światłość ze Światłości.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji: