Ogłoszenia duszpasterskie – 01.03.2020r.

Gryfów Śląski  01.03.2020.
Ogłoszenia duszpasterskie.

1. I Niedziela Wielkiego Postu. Pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu komunalnym  w Gryfowie Śląskim o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. śp. kpt. Romana Grońskiego ps. Żbik-Żołnierza Wyklętego- oficera AK i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość-zamordowanego z wyroku komunistycznego sądu 7 marca 1949 r. Po Mszy św. nieopodal kaplicy na początku alei zasłużonych nastąpi odsłonięcie upamiętnienia o kpt. Romanie Grońskim. Około godz. 12.15 w Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci zamordowanego Żołnierza Wyklętego. Zostanie też wygłoszona prelekcja przez pracownika IPN na temat Żołnierzy Wyklętych oraz nastąpi otwarcie wystawy poświęconej kpt. Grońskiemu.  W imieniu P. Burmistrza Olgierda Poniźnika serdeczne zapraszamy.

3. W tym tygodniu wspominamy;
-04.03 środa, święto św. Kazimierza królewicza.
-06.03 pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30.

4. W okresie wielkiego postu zapraszamy serdecznie na nabożeństwa związane z tym okresem; na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9.00 z udzieleniem komunii św. i o 17.30. oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.30.

5. Ks. Mieczysław i ks. Krzysztof odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę 07.03 od godz. 9.00.

6. W piątek 06.03 rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w piątek 06.03 po Mszy św. wieczornej o 18.30 w salce katechetycznej.

7. W sobotę 14.03 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi z kl. 3C. od godz. 9.00 a 21.03 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. 4 A. Spotkania według ustaleń z panią katechetką.

8. W związku ze zmianami, które dotyczą segregacji śmieci i odpadków, informujemy, że również segregacja śmieci dotyczy naszego parafialnego cmentarza. Jesteśmy zobowiązani do segregowania śmieci także na cmentarzu. Bardzo o to prosimy, by tej zasady przestrzegać. Wiąże się to bowiem z kosztami, jakie musi parafia ponosić. Wywóz sortowanych śmieci kosztuje na dzień dzisiejszy ok. 1200 zł. miesięcznie a gdy nie będziemy tych zasad przestrzegać to koszt wzrośnie do ok 5500 zł. miesięcznie. Warto więc zadbać o to i być wyczulonym. Kosze są opisane i oznaczone jakiego rodzaju śmieci należy do nich wrzucać. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tych zasad będą przestrzegać.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Kurzeja

Podziel się z innymi :