Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019 r.

1. Niedziela, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób, które chcą w tym roku iść na pieszą pielgrzymkę z Legnicy do Częstochowy. Przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.

2. W tym tygodniu wspominamy;
a. 10.06 poniedziałek , święto NMP Matki Kościoła.
b. 13.06 czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
c. 16.06 niedziela, Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. W czwartek 13.06 kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii.. Tradycyjnie modlimy się na różańcu przez cały dzień w intencjach podawanych przez wiernych. Modlitwa na różańcu; po Mszy św. o godz. 7.00 o godz. 12.00, o godz. 15.00. i w czasie procesji po Mszy św.
Przypominamy, że w Dniu Fatimskim wieczorna Msza św. jest o godz. 19.00. Intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. Ks. Maciej odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w sobotę 15.06 od godz. 9.00.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania 11.06 (wtorek) o godz. 16.00 kl.VI SP a o godz. 16.45 kl. VII SP.

6. Za niespełna dwa tygodnie (20.06) będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Kolejna Msza św. bezpośrednio po procesji i o godz. 18.00. Trasa procesji tradycyjnie, jak w ubiegłych latach, podobnie miejsca ołtarzy.

7. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1, serdecznie dziękują za udział w akcji, podczas której było sprzedawane ciasto. Pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane rodzinom z Wieży poszkodowanym w pożarze.